مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

تبلیغات

قیمت کنونی پیاز و سیب‌زمینی غیرمنطقی و گران است

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر

 

سایت کشاورزی ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم: رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به این که تنها قیمت موز کاهش یافته است،‌ بیان کرد: به دلیل روند غیر اصولی کشت و برداشت در چند سال اخیر قیمت پیاز و سیب زمینی غیر منطقی و گران است.

حسین مهاجران در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی حبرگزاری تسنیم، با بیان این که کمبودی در رابطه با نیاز پیاز و سیب زمینی در ماه محرم وجود ندارد، بیان کرد: قیمت پیاز و سیب زمینی نسبت به چند روز گذشته افزایش قیمتی را حس نکرده و در حال حاضر در میدان میوه‌ و تره بار هر کیلو سیب زمینی هزار تا ۱۴۰۰ تومان و پیاز ۶۰۰ تا ۹۰۰ تومان به فروش می‌رسد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا قیمت این محصولات منطقی است بیان کرد: قیمت پیاز و سیب زمینی نسبت به قیمت دیگر صیفی‌جات گران است و این موضوع در پی روند کاشت و برداشت غیر اصولی در چند سال اخیر بوده است که پیش بینی می‌شود در سال آینده این موضوع به روال طبیعی خود بازگردد.
او در رابطه با قیمت میوه نسبت به چند روز گدشته گفت: قیمت انواع میوه ثابت بوده و تنها قیمت موز به دلیل ورود به ماه محرم و کاهش مصرف موز در کنار افزایش حجم رنگ آمیزی موز و اشباع بازار، کاهش یافته است که در حال حاضر هر کیلو موز در میدان میوه و تره بار ۳۲۰۰ تا ۳۵۰۰ به فروش می‌رسد.
در همین حال در مرکز شهر هر کیلو سبی زمینی ۲۲۰۰ تومان و هر کیلو موز ۴۹۰۰ تومان به فروش می‌رسد.
همچنین هر کیلو پرتقال تامسون و آب گیری ۵۹۰۰ تومان، انگور شاهرودی ۵۵۰۰ تومان، انگور قرمز و سفید بی‌دانه ۹۸۰۰،‌ خرمالو ۶۸۰۰ تومان، نارنگی ۶۸۰۰ تومان، کیوی ۶۹۰۰ تومان، انار ۷۸۰۰، سیب ۵۹۰۰تومان، گلابی ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان و هندوانه ۸۹۰ تومان در مرکز شهر تهران به فروش می‌رسد.
در کنار پسته که با قیمت کیلویی ۹۸۰۰ تومان به فروش می‌رسد هر کیلو کاهو پیچ با قیمت ۲۹۰۰ تومان، کاهو سالادی ۱۸۹۰ تومان، گوجه فرنگی ۳۵۰۰ تومان و خیار ۳۹۰۰ تومان عرضه می‌شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()