مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

تبلیغات

خرید توافقی ۲۰ هزار تن برنج از کشاورزان

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح خرید توافقی برنج تاکنون حدود ۲۰ هزار تن برنج از کشاورزان شمال کشور خریداری شده است، گفت: اجرای این طرح موجب رونق در بازار برنج شد.

سایت کشاورزی ایران به نقل از خبرگزاری فارس : حسین صفایی مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در مورد میزان خرید توافقی برنج از کشاورزان، گفت: خرید توافقی برنج که از اواخر شهریور ماه سال جاری برای حمایت از برنجکاران توسط دولت آغاز شد اثر مطلوبی در خروج بازار برنج از رکود داشته و این طرح همچنان در حال اجراست.

وی افزود: طی بازدیدی که هفته گذشته از دو مرکز خرید در استان گلستان داشتم تأثیر مصوبه دولت مبنی بر خرید توافقی برنج را در خروج رکود و رونق بخشیدن به بازار برنج را بوضوح مشاهده کردم.

صفایی با بیان اینکه خرید توافقی برنج از استان‌ های شمالی کشور مازندران، گیلان و گلستان ادامه دارد، بیان داشت: تاکنون ۲۰ هزار تن برنج بصورت توافقی از کشاورزان خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه برداشت برنج در استان گلستان نسبت به دو استان مازندران و گیلان تأخیر دارد، گفت: بنابراین خرید برنج در این استان از این به بعد بیش

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور در مورد میزان خرید توافقی برنج در خوزستان گفت: علی‌رغم اعلام خرید توافقی برنج از کشاورزان این استان به دلیل اینکه تولید در این استان آنچنان قابل ملاحظه نیست مقدار زیادی هم برنج خریداری نشده است.تر می‌شود و در گیلان بازار خرید و فروش خوب است و تقریبا عرضه‌ای هم صورت نمی‌گیرد.

براساس این گزارش: در پی رکود بازار برنج ایرانی و برای تحرک بخشی به خرید و فروش این محصول دولت چندی پیش با خرید توافقی انواع برنج محلی در استان‌های شمالی موافقت کرد، همچنین واردات برنج را در فصل برداشت برنج محدود و تعرفه گمرکی آن را افزایش داد.

خرید توافقی در راستای حمایت از برنج‌کاران اتخاذ شده و تا ۲۵ آبان ماه سال جاری ادامه دارد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()