مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

تبلیغات

امسال حدود 9میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی:

امسال حدود 9میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی با بیان اینکه ذخیره گندم کشور برای بیش از 9 ماه است، گفت: ذخیره کالاهای اساسی استراتژیک دیگر همچون روغن، برنج، و شکر نیز در شرایط بسیار مناسبی قرار دارند.

علی قنبری روز چهارشنبه با حضور در غرفه ایرنا در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات ایرنا، افزود: امسال هشت میلیون و 800 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری و 9 هزار و 500 میلیارد تومان نیز پرداخت شده است.
وی بر حمایت از تولید داخلی برای تامین کالاهای اساسی تاکید کرد و گفت: در اقتصاد مقاومتی، دولت تا آنجا که امکان دارد نیاز به کالاهای اساسی را از داخل تامین می کند و اگر تولید داخلی کافی نبود به مقدار مورد نیاز از خارج وارد می شود.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ادامه داد: دولت برای تامین گندم مورد نیاز، سالانه پنج هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت می کند؛ هم اکنون نیز 300 هزار تن شکر، 300 هزار تن روغن و 300 هزار تن برنج در انبارها ذخیره سازی شده است.
قنبری یادآورشد: ایران هم اکنون در تولید گندم دروم که در حوزه مواد غذایی بسیار ارزشمند و مقوی است، به خود کفایی رسیده ضمن آنکه درصددیم 300 هزار تن از این نوع گندم را صادر کنیم.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی در پایان افزود: علاوه بر ذخیره سازی 9 ماهه گندم، در سه یا چهار ماه آینده نیز محصول گندم استان های جنوبی به بازار عرضه می شود.
بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها که از روز شنبه هفته جاری با حضور 700 رسانه در بیش از 600 غرفه آغاز به کار کرد، تا جمعه22 آبان ماه همه روزه از ساعت 9 تا 20 پذیرای علاقه مندان و بازدیدکنندگان در مصلای امام خمینی(ره) است.
 
منبع :ابرانا

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()